Małopolska Janowi Pawłowi II

Bezpłatna aplikacja mobilna "Małopolska Janowi Pawłowi II" pomoże pielgrzymom.

Program uroczystości kanonizacyjnych, papieskie miejsca, które warto zobaczyć, i wiele innych przydatnych informacji dla pielgrzymów zawiera uruchomiona aplikacja na smartfony i tablety. To inicjatywa Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz wraz z województwem małopolskim. Powstała z okazji zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Rozgłośnia diecezji tarnowskiej przygotowała także specjalny program. Dziennikarze stacji będą m.in. w Rzymie, Krakowie, Wadowicach i Zakopanem, aby relacjonować uroczystości.

Bezpłatna aplikacja mobilna „Małopolska Janowi Pawłowi II” zawiera ważne informacje dla wszystkich, którzy będą uczestniczyć w uroczystościach w Rzymie oraz w całym kraju. Zwłaszcza w Małopolsce na papieskim szlaku będą Msze św. i czuwania. Nie zabraknie też koncertów i spektakli. Ponadto nie zabraknie informacji o życiu i przesłaniu Jana Pawła II. - Aplikacja ma też ułatwić pielgrzymom dotarcie do wybranych miejsc, znalezienie noclegu czy restauracji oraz zapoznanie się z ofertą turystyki religijnej. Automatycznie rozpoznaje ona miejsce pobytu pielgrzyma i przekazuje mu odpowiednie informacje. Taka funkcja może się przydać w Rzymie, Warszawie czy w Krakowie - mówi Mariusz Kuś, dyrektor Biura Promocji Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Aplikacja jest do ściągnięcia bezpłatnie na App Store i Google Play. Umożliwia też odsłuchanie na żywo wszelkich materiałów prasowych i rozmów przygotowywanych przez dziennikarzy RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Ekipa diecezjalnej rozgłośni przygotowuje bowiem program poświęcony nowym świętym. - Od piątku 25 kwietnia do poniedziałku 28 kwietnia będziemy nadawać specjalny program poświęcony tylko i wyłącznie kanonizacji. Naszymi wozami transmisyjnymi zaparkujemy w Krakowie, Wadowicach, Zakopanem i - oczywiście - w Rzymie. Nie zabraknie też relacji z Nowego Targu czy z Warszawy. Będą także specjalne papieskie serwisy - dodaje Łukasz Pelc, kierownik Działu Informacji RDN Małopolska. Program przygotowany przez rozgłośnię będzie transmitowany przez  kilkanaście stacji radiowych w Polsce i za granicą.

Informacje o aplikacji, kanonizacji, życiu i przesłaniu nowych świętych oraz relacje z wydarzeń można znaleźć na stronie: www.kanonizacja.rdn.pl

Programu radia będzie można słuchać poprzez aplikację oraz stronę internetową:
www.sacrum.visit.malopolska.pl

Linki do aplikacji:
https://itunes.apple.com/us/app/ma-opolska-for-john-paul ii/id848378553?ls=1&mt=8
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appliccon.mjp2.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama