Papież Franciszek zatwierdził propozycje dotyczące przyszłości Instytutu Dzieł Religijnych (IOR - tzw."banku watykańskiego"), podkreślając znaczenie jego misji - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Zostały one wypracowane przez szereg kompetentnych w tej dziedzinie instytucji watykańskich i przedstawione Ojcu Świętemu przez sekretarza ds. ekonomicznych, kard. Georga Pella.
Pomaga on Ojcu Świętemu w pełnieniu jego misji pasterza powszechnego oraz instytucjom i poszczególnym osobom współpracującym w jego posłudze. Prezes Rady Nadzorczej, Ernst von Freyberg oraz zarząd IOR wypracują plan zapewniający, aby IOR mógł wypełniać swoją misję jako część nowych struktur finansowych Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego. Zostanie on przedstawiony Radzie Kardynałów (tzw. K-8) oraz Radzie ds. Ekonomii.
Działania Instytutu Dzieł Religijnych nadal będą kontrolowane przez Urząd Informacji Finansowej (AIF). Jednocześnie prefekt Sekretariatu ds. Ekonomicznych, kard. George Pell zapewnił, że Stolica Apostolska i Państwo Watykańskie nadal będą starały się o dostosowanie systemu prawnego i uregulowań w tej dziedzinie do najlepszych praktyk na szczeblu międzynarodowym. "Ścisły nadzór regulacyjny i poprawa przestrzegania, przejrzystości i operatywności rozpoczęte w 2012 roku i znacznie przyspieszone w 2013 roku
mają kluczowe znaczenie dla przyszłości Instytutu" - czytamy w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.