Franciszek w kolejnej rzymskiej parafii

Papież odwiedza dziś już szóstą parafię Wiecznego Miasta. Jest ona bardzo aktywnie zaangażowana w prowadzenie różnego rodzaju dzieł miłosierdzia, co znajdzie swój wyraz w czasie spotkania z Franciszkiem. Kościół św. Grzegorza Wielkiego leży w peryferyjnej dzielnicy Magliana.

W programie czterogodzinnej wizyty przewidziano spotkania z niepełnosprawnymi, bezrobotnymi oraz z osobami samotnymi i w podeszłym wieku. Papież będzie też rozmawiał z ludźmi uzależnionymi, którzy próbują wyjść z nałogu. Przed Mszą Franciszek wyspowiada pięciu parafian. 

„Liczymy, że spotkanie z Ojcem Świętym umocni nas w wierze i jeszcze aktywniej popchnie do pełnienia dzieł miłosierdzia” – mówi proboszcz ks. Renzo Chiesa. Wskazuje przy tym, że zachodzące zmiany społeczne stawiają przed parafią nowe wyzwania. „Kryzys i pogłębiające się ubóstwo sprawia, że coraz więcej rodzin zwraca się do nas po pomoc. Rośnie też liczba ludzi samotnych w podeszłym wieku, którzy wymagają systematycznej opieki. Z kolei młodzi coraz częściej borykają się z przedłużającym bezrobociem” – podkreśla ks. Chiesa dodając, że parafialny wolontariat także tym wyzwaniom stara się stawić czoło. 
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama