Porwali dwóch księży i siostrę zakonną

Dwóch księży z Włoch i zakonnica z Kanady zostało uprowadzonych w nocy z piątku na sobotę w Kamerunie przez grupę niezidentyfikowanych mężczyzn - poinformowało w sobotę Radio Watykańskie. Włoskie media spekulują, że za porwaniem stoją islamiści z Boko Haram.

Watykańska rozgłośnia poinformowała, że duchowni i siostra zakonna zostali uprowadzeni w nocy ze swych domów w mieście Maroua na północy Kamerunu. Informacje o uprowadzeniu potwierdziło włoskie ministerstwo spraw zagranicznych, według którego są to księża Giampaolo Marta i Gianantonio Allegri. Tożsamość kanadyjskiej zakonnicy nie została ujawniona.

Włoskie MSZ nie ma informacji, czy za porwaniem kryją się islamiści z Boko Haram, o których donosiły włoskie media.

Okolice miasta Maroua graniczą z północnym terytorium Nigerii, które stanowi miejsce szczególnej aktywności islamskich bojówek, a w szczególności Boko Haram, które od 2009 roku prowadzi zbrojną walkę o przekształcenie Nigerii lub przynajmniej jej części w radykalne państwo islamskie.

Trzy miesiące temu islamiści z Boko Haram uwolnili młodego francuskiego księdza Georgesa Vandenbeuscha, który w ubiegłym roku został porwany w Kamerunie przy granicy z Nigerią przez Boko Haram i uwolniony po ponad miesiącu niewoli.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama