By przykryć urzędnicze afery

Katolicy Wietnamu nie zapominają o swych współwyznawcach z prowincji Nghe An na północy kraju, skazanych niedawno za rzekome zakłócanie porządku publicznego.

W obronie Ngo Van Khoi i Nguyena Van Hai z wyrokami siedmiu i sześciu miesięcy pozbawienia wolności wystąpiły władze kościelne. Diecezja Vinh wydała w tej sprawie specjalny komunikat, wskazując na liczne nieprawidłowości procesowe i powszechne przekonanie o niesprawiedliwości wyroku. „Opinia publiczna jest przekonana, że tego rodzaju przypadki są wykorzystywane przez rząd: skazuje się niewinnych obywateli, by przykryć urzędnicze afery” – czytamy w komunikacie. Tę opinię potwierdzają pogłoski, że obu skazanych katolików czeka kolejny proces pod jeszcze poważniejszymi zarzutami.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| WIETNAM

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.