UE traktuje nas jak dzikusów

UE traktuje Czarnogórę "jakbyśmy byli jakimiś prymitywami z buszu, którym jakaś europejska drużyna musi zmienić świadomość" - oznajmił metropolita Czarnogóry i Przymorza abp Amfilochiusz.

Komentując krytykę swoich wypowiedzi ze strony polityków, hierarcha serbskiego Kościoła prawosławnego oznajmił: "... tacy jak oni wypowiadają się o naszej integracji z Europą, jakby mówili 'Czarnogórcy, spodnie w dół, żeby integrować się z Europą' ".

"Traktuje się nas tak, jakbyśmy byli jakimiś prymitywami z buszu, którym jakaś europejska drużyna musi zmienić świadomość. Żąda się od nas, byśmy wyrzekli się swoich wartości, godności i moralności" - ocenił Amfilochiusz. "Nie do takiej Europy aspirujemy" - dodał.

Wystąpienie Amfilochiusza ma związek z paradą gejowską, która w ubiegły weekend przeszła ulicami Podgoricy. Była to druga próba przeprowadzenia Gay Pride w Czarnogórze.

Metropolita Amfilochiusz zapowiedział, że w sobotę zorganizuje kontrparadę w obronie godności oraz świętości rodziny w ramach obchodów dnia świętej Petki (Paraskewy).

 

 

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama