Chłosta za użycie wina do Mszy

Sąd w irańskim mieście Raszt skazał czterech protestantów na karę 80 batów za spożywanie wina podczas sprawowania liturgii. To kolejna odsłona prześladowań chrześcijan w Iraku.

W Iraku represje dotykają przede wszystkim chrześcijan sprawujących liturgię w języku perskim oraz gromadzących się w tzw. kościołach domowych.

Jak powiedział rzecznik organizacji Światowa Solidarność Chrześcijan (Christian Solidarity Worldwide) Thomas Mervyn, „kara nałożona na członków Kościoła Iranu wskazuje, że uznano za nielegalne sprawowanie chrześcijańskiego sakramentu Wieczerzy Pańskiej, co jest nie do zaakceptowania jako pogwałcenie prawa do swobodnego, pokojowego spełniania praktyk religijnych” - czytamy w serwisie "Pch24.pl".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Przyjazny
  25.10.2013 10:24
  Chyba musicie coś poprawić. Czy to było w IRAŃSKIM mieście czy w IRAKU?
 • kryv
  25.10.2013 10:25
  To w Iraku czy Iranie? Na stronie PCH24.pl nie ma mowy o Iraku, tutaj też wątek dotyczy sądu w irańskim mieście, a dwa-trzy razy przewija się nie wiadomo skąd Irak.
 • Tomek
  26.10.2013 16:55
  Widzę, że mój komentarz został ocenzurowany. A tytuł newsa z kolei podrasowany...
  Autor wpisu dał świadectwo swojej nikłej wiedzy teologicznej, a właściwie jej podstaw. Żeby je mieć, nie trzeba teologii studiować.
  Wystarczy wiedzieć, że protestanci Mszy nie sprawują. To po pierwsze.
  Po drugie: faktycznie spożyli wino, bo nie mają sukcesji apostolskiej, w przeciwieństwie do Kościoła, który wino konsekruje i spożywa Krew Chrystusa.
  Ta prawda też nadaje się do cenzury?
  No to śmiało! Postąp zgodnie z sumieniem człowieku, który to czytasz. Odwagi, Bóg widzi!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.