U drzwi raju Jezus się do nas przyzna

"Chętnie łączę się z Wami w ofiarowaniu «ciasteczek księżycowych» naszym braciom i siostrom w więzieniach Hongkongu" – pisze Franciszek.

W diecezji Hongkongu trwa akcja miłosierdzia względem więźniów, organizowana tam już od trzech lat przez emerytowanego biskupa tego chińskiego miasta, kard. Josepha Zen Ze-kiuna. Jest to kolekta na tradycyjne „ciasteczka księżycowe”, spożywane z okazji obchodzonego w Chinach w najbliższą pełnię księżyca Święta Środka Jesieni. Przypada ona w tym roku 19 września. Ciastka otrzymają osoby przetrzymywane w 23 zakładach karnych Hongkongu – więzieniach i także ośrodkach rehabilitacji osób uzależnionych. W chińską akcję włączył się osobiście Papież. 

„Chętnie łączę się z Wami w ofiarowaniu «ciasteczek księżycowych» naszym braciom i siostrom w więzieniach Hongkongu – pisze Franciszek do wiernych tamtejszej diecezji. – U drzwi raju Jezus się do nas przyzna” – dodaje Ojciec Święty, składając Chińczykom życzenia z okazji ich tradycyjnego święta. Tekst papieskiego przesłania we włoskim oryginale i tłumaczeniu na chiński kard. Zen zamieścił na kartce razem ze zdjęciem z Mszy, którą koncelebrował z nim Papież w czerwcu w kaplicy Domu św. Marty. Kartkę otrzymuje każdy ofiarodawca. Dotychczas zebrano już niemal w całości sumę, która pozwoli, jak planowano, na zakup ponad 10 tys. ciastek dla więźniów.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg