Czy papież odwiedzi Wadowice?

Władze Wadowice mają nadzieję, że ich miasto odwiedzi podczas Światowego Dnia Młodzieży w 2016 roku Ojciec Święty. Gdyby do tego doszło, papież Franciszek byłby trzecim następcą św. Piotra, który pojawił się rodzinnym mieście Karola Wojtyły.

Tymczasem, jak informuje portal Wadowice24.pl, podczas wtorkowej (27 sierpnia) rozmowy z burmistrz Ewą Filipiak metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz zachęcał wadowickich samorządowców do włączenia się w organizację ŚDM i obiecał poprzeć zaproszenie do miasta nad Skawą papieża Franciszka.

Według kardynała, w mieście rodzinnym papieża jest dużo miejsca dla pielgrzymów i mogłoby ono przyjąć wielu gości. Wiadomo już, że podczas ŚDM Wadowice chcą odwiedzić Chorwaci, którzy zamierzają tu zorganizować spotkania grup młodzieżowych z ich kraju. Możliwe jest także, że część imprez w ramach spotkania w 2016 roku odbywać się będzie właśnie w rodzinnej miejscowości papieża-Polaka.

Władze miejskie liczą także, że po Janie Pawle II i Benedykcie XVI, Franciszek będzie kolejnym papieżem, który odwiedzi miasto. Dlatego chcą wysłać oficjalnie zaproszenie do Ojca Świętego. „Do niczego papieża nie jesteśmy w stanie przymusić, papież sam decyduje, ale zaproście papieża do Wadowice, a Bóg da, że może przyjedzie” – zachęcał samorządowców kardynał Dziwisz, cytowany przez Wadowice24.pl

Kard. Dziwisz stoi na czele ogólnopolskiego zespołu ds. wizyty Ojca Świętego w czasie ŚDM w 2016 r.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama