Spotkanie francuskiej rodziny karmelitańskiej

W Hiszpanii trwa spotkanie francuskiej rodziny karmelitańskiej. Do Avili przybyły na nie osoby zakonne i świeccy żyjący duchowością św. Teresy od Jezusa. Odbywa się ono w ramach przygotowań do 500-lecia urodzin tej hiszpańskiej mistyczki (1515-2015).

Rok 2013 poświęcony jest studium dzieła „Twierdza wewnętrzna”, które św. Teresa napisała w 1577 r. Uważane jest ono za jej duchowy testament i arcydzieło mistyki katolickiej. Uczestnicy spotkania mogą poznać historyczny kontekst powstania dzieła, jego treść, zastosowanie duszpasterskie oraz znaczenie dla współczesnego człowieka. Oprócz wykładów w programie przewidziano także czas na modlitwę, zwiedzanie miejsc związanych ze św. Teresą oraz wymianę doświadczeń z życia duchowością karmelitańską, szczególnie w świetle „Twierdzy wewnętrznej”.

Spotkanie francuskiej rodziny karmelitańskiej, w którym udział bierze ponad 130 osób, organizatorzy uważają za „bezprecedensowe” i „pierwsze tego rodzaju”. Przygotowania, koordynowane przez specjalną komisję złożoną z osób zakonnych i świeckich, trwały ponad rok. Miasto Avila zostało wybrane ze względu na jego głębokie znaczenie karmelitańskie oraz zbliżające się 500-lecie urodzin św. Teresy.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama