Rosja: zabito księdza

Ciało prawosławnego kapłana z ranami kłutymi odnaleziono 5 sierpnia niedaleko cerkwi śś. Konstantyna i Heleny w Pskowie na północy Rosji.

75-letni ks. Paweł Adelgejm prawdopodobnie zginął z rąk 27-letniego chorego psychicznie mężczyzny z Moskwy. Podejrzany podczas aresztowania ranił się dwukrotnie nożem w pierś i krzyczał, że duchownego kazał mu zabić szatan. Jak twierdzi regionalny radny Lew Szlosberg z Pskowa, domniemany sprawca przez kilka dni przebywał w domu księdza, o co prosiła duchownego jego matka sądząc, że pomoże mu to uporać się z chorobą.

Ks. Adelgejm był w czasach sowieckich więziony za rozpowszechnianie nielegalnie wydawanej literatury religijnej. W 1970 r. skazano go na trzy lata obozu pracy za „antysowiecką propagandę”. Od końca lat 70. duchowny pracował w Pskowie. Ostatnio ostro krytykował patriarchat moskiewski.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.