Rozwód online

Dania idzie z duchem czasu. Aby uzyskać tam rozwód, wystarczy kilka kliknięć w klawiaturę komputera. I po sprawie - czytamy na portalu rp.pl.

Rząd w Danii umożliwił małżeństwom rozwód za pomocą Internetu. Aby go uzyskać, wystarczy połączyć się ze stroną internetową odpowiedniego urzędu stanu cywilnego. Uzyskanie takiego połączenia jest możliwe za pomocą identyfikatora elektronicznego, który posiada każdy obywatel. Na stronie urzędu znajduje się odpowiedni formularz rozwodowy. Należy go wypełnić i wysłać. Tym samym uruchamia się procedurę rozwodową. Wszystko trwa jakiś czas, ale sprawa jest w zasadzie załatwiona i nie ma już możliwości kontaktu z urzędem.

W Danii zniesiono także wymóg półrocznego okresu separacji przed rozwodem. Zmiany w prawie rodzinnym mają być wynikiem działań oszczędnościowych rządu.

Dania z 2,6 rozwodami na tysiąc mieszkańców znajduje się w europejskiej czołówce. Wyższy w UE wskaźnik notuje się jedynie w Belgii (2,9). Dla przykładu we Francji wskaźnik ten wynosi 2,0, w Polsce 1,7 a w Niemczech 2,6 - podaje portal "Rzeczpospolitej".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama