Św. Michał odwiedza parafie

W Polsce trwa peregrynacja figury św. Michała Archanioła z Gargano. Od soboty przebywała ona w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie. Figura peregrynuje od kwietnia 2013 roku z inicjatywy księży Michalitów, a do końca roku odwiedzi jeszcze ponad pięćdziesiąt parafii i kaplic. Od 28 lipca do 3 sierpnia będzie przebywała w Krakowie.

"Nawiedzanie przez Księcia Aniołów wspólnot zakonnych, ośrodków wychowawczych i parafii, ma przypomnieć o wyjątkowej roli św. Michała Archanioła w życiu Kościoła i naszej Rodziny Zakonnej" - podkreśla ks. Kazimierz Radzik, przełożony Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła.

Przez kilka dni figura przebywała w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie. Wierni uczestniczyli w nabożeństwach z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów. Osoby starsze i chore oraz dzieci otrzymały specjalne błogosławieństwo. Można było przyjąć Szkaplerz św. Michała Archanioła oraz zawierzyć siebie i swoją rodzinę opiece Boga. 

Na terenie sanktuarium znajduje się Dom Ludzi Starszych im. Sue Ryder, tam też została przeniesiona w procesji na czas Eucharystii figura świętego. W domowej kaplicy Mszę św. odprawił ks. Marcin Kalbarczyk, kapelan domu. Przebywa w nim aktualnie – pod troskliwą opieka lekarzy i pielęgniarek – osiemdziesiąt osób. 

W związku z dużym zainteresowaniem ze strony wiernych Zgromadzenie św. Michała Archanioła postanowiło uruchomić sekretariat, którego zadaniem będzie koordynacja wszelkich spraw związanych z Peregrynacją Figury św. Michała Archanioła. We wszelkich sprawach związanych z peregrynacją kontaktować należy się z ks. Rafałem Szwajcą CSMA pod numerem telefonu 669-190-409 lub adresem e-mailowym: peregrynacja@michalici.pl.

Figura św. Michała Archanioła z Sanktuarium na Gargano wykonana została w 1507 r. przez rzeźbiarza Andreo Contucciego, zwanego Sansovino. Przedstawia ona Księcia Wojsk Niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany szatan. 

Sanktuarium św. Michała Archanioła powstało na górze Gargano na pamiątkę objawień archanielskich jakie miały tam miejsce w końcu V wieku. Do dziś przybywają tam rokrocznie miliony pielgrzymów, wśród których miejsce zasłynęło niezwykłymi łaskami, które można tam wyprosić.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama