Papież rezygnuje z łaciny na ŚDM w Rio

Podczas Mszy św. na zakończenie obchodów Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro papież Franciszek nie będzie używał oryginalnej, łacińskiej wersji Mszału Rzymskiego. Jak wynika z opublikowanych 12 lipca w Watykanie tekstów liturgicznych, papież będzie sprawował liturgię w ojczystym języku Brazylijczyków, a więc po portugalsku.

Organizatorzy oczekują, że na liturgię na Campus Fidei, zajmującym powierzchnię 3,5 kilometra kwadratowego w dzielnicy Guaratiba, przybędzie nawet dwa miliony osób.

O tym, że papież zrezygnuje z łaciny podczas Mszy św. kończącej ŚDM, wspominał już wcześniej arcybiskup Rio de Janeiro, Orani João Tempesta. Media brazylijskie przytoczyły jego wypowiedź, że gdyby do Brazylii przyjechał Benedykt XVI, wówczas sprawowałby liturgię po łacinie.

Teksty do brazylijskich liturgii papieża liczą 200 stron. W czasie wizyty w Brazylii w dniach 22-29 lipca na obchody ŚDM w Rio de Janeiro oraz do sanktuarium maryjnego Aparecida papież Franciszek będzie dziewięciokrotnie sprawował Msze św. i nabożeństwa.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama