Odpusty dla uczestników ŚDM w Rio

Penitencjaria Apostolska wydała dekret o odpustach przyznanych przez papieża Franciszka z okazji 28. ŚDM.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Rio de Janeiro w dniach 22 do 29 lipca. Pierwszy ich rodzaj to odpust zupełny. Można go uzyskać raz dziennie pod zwyczajnymi warunkami odbycia spowiedzi sakramentalnej, przyjęcia Komunii św. oraz pomodlenia się w intencjach Ojca Świętego i wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Jak przypomina Penitencjaria, mogą je ofiarować w intencji własnej bądź zmarłych wierni „prawdziwie skruszeni, którzy pobożnie wezmą udział w nabożeństwach i skupieniach, jakie odbędą się w Rio de Janeiro”. Drugą możliwością uzyskania odpustu zupełnego, tym razem dla osób nie mogących brać bezpośredniego udziału w Światowym Dniu Młodzieży, jest duchowe uczestnictwo w tych wydarzeniach za pośrednictwem środków przekazu.

W czasie dni młodzieży w Rio można otrzymać też odpust cząstkowy. Należy w tym celu, w czasie wspomnianych wydarzeń, szczerze się pomodlić, „odmawiając na zakończenie oficjalną modlitwę Światowych Dni Młodzieży wraz z wezwaniami do Matki Bożej z Aparecidy i innych świętych patronów tego spotkania”, ofiarując te modlitwy w intencji młodzieży, o umocnienie jej wiary i świętość życia. Penitencjaria Apostolska zachęca też duszpasterzy, by proponowali wiernym modlitwy o dobry przebieg Światowego Dnia Młodzieży.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama