Charytatywna uczta w Ogrodach Watykańskich

Zaproszenie na wystawną kolację przyjęło ponad 200 ubogich osób. Usługiwał im m.in. kard. Giuseppe Bertello, przewodniczący Gubernatoratu Państwa Watykańskiego.

Organizatorem przedsięwzięcia było stowarzyszenie Circolo di San Pietro wspierające Ojca Świętego w dziełach dobroczynnych na terenie Wiecznego Miasta. Wystawną kolację dla ubogich przy grocie lurdzkiej przygotowano na cześć papieża Franciszka.

„Przeżyliśmy ten dzień w wielkiej pogodzie ducha i radości – powiedział asystent kościelny Kręgu św. Piotra, prał. Franco Camaldo. – Wieczerza spotkała się z dużym uznaniem naszych podopiecznych, bo była bardzo obfita i smaczna. Do stołu podawali m.in. kard. Giuseppe Bertello, przewodniczący Gubernatoratu Państwa Watykańskiego, książę Torlonia, a także ja. Na twarzach naszych podopiecznych malowała się radość zmieszana niemal z niedowierzaniem: znaleźć się w Ogrodach Watykańskich w takie piękne popołudnie, naprzeciwko Groty Matki Bożej, być obsługiwanymi przy uginających się stołach... To dla nich naprawdę było wiele wzruszenia i niedowierzania!”

Kolacja dla ubogich była pokłosiem zbiórki na tzw. obol św. Piotra, którą Circolo di San Pietro urządziło końcem czerwca w papieskich bazylikach Rzymu.


 
«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama