Abp Zimowski o opiece zdrowotnej i ochronie życia

- Nasza delegacja z zadowoleniem przyjmuje determinację, aby postawić zdrowie jako priorytet przy określaniu najbliższych celów światowego rozwoju. To co musimy jednak zrobić, to zdefiniować ważne dla zdrowia cele w sposób właściwy i przekonywujący.

Takie stanowisko Stolicy Apostolskiej przedstawił abp Zygmunt Zimowski w swoim przemówieniu na forum Światowej Organizacji Zdrowia w Genewie.

Szef watykańskiej dykasterii ds. służby zdrowia podkreślił, że świat potrzebuje rozwoju zintegrowanego, a nie tylko ekonomicznego. Kwestie zdrowia nie powinny być oddzielane od spraw rozwoju, by w pełni odpowiadać na potrzeby każdego człowieka. „Naszym zdaniem wielce trzeba cenić człowieka, każdego człowieka, wszelką ludzką społeczność i całą ludzkość” – przypomniał arcybiskup słowa encykliki Populorum Progressio (nr 14).

Stolica Apostolska w pełni uznaje podjęte już wysiłki na rzecz ochrony życia kobiet i dzieci przy pomocy dostępnych zasobów ekonomicznych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że podejmowane kroki finansowe muszą szanować życie i godność kobiet i dzieci na każdym etapie ich życia, od poczęcia aż do naturalnej śmierci. W tym aspekcie szczególnie niepokoi fakt, że między pewnymi przyjętymi rekomendacjami, prócz tych, które rzeczywiście ocalają życie, są i takie, których skutkiem jest aborcja.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg