W związku ze zbliżającymi się wyborami w Zimbabwe 50 przedstawicieli afrykańskich Kościołów, organizacji ekumenicznych i społecznych zebrało się od 15 do 17 maja w stolicy tego kraju Harare.
. Spotkanie zorganizowała Światowa Rada Kościołów z myślą o stworzeniu odpowiednich warunków dla naprawdę wolnych, uczciwych wyborów w bezpiecznych warunkach. Kościoły mogą dużo zrobić, by to zapewnić – stwierdził anglikański biskup Ishmael Mukuwanda. Przewodniczący Rady Kościołów Zimbabwe uważa, że jest to możliwe, ponieważ chrześcijanie stanowią ok. 80 proc. ludności tego kraju.
„Wybory są jednym z głównych filarów demokratycznych rządów – podkreślił na spotkaniu Nigussu Legesse, odpowiedzialny w Światowej Radzie Kościołów za sprawy Afryki. – Kościół musi zwracać uwagę na nadużycia władzy i oszustwa wyborcze”. „Kościół ma łączyć, a nie dzielić, ma być pasterzem całej owczarni bez względu na przekonania polityczne poszczególnych wiernych i mówić prawdę w oparciu o zasady moralne” – powiedział inny z uczestników, Dewa Mavhinga. Zajmuje się on sprawami Zimbabwe w organizacji obrońców praw człowieka Human Rights Watch.
Było to jedno z pierwszych zadań, które postawił sobie Karol Wojtyła po przybyciu do Watykanu.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.