Parafialni radni spotkają się w Licheniu

Abp Stanisław Gądecki zaprasza na Krajowy Kongres Parafialnych Rad Duszpasterskich.

Na I Krajowy Kongres Parafialnych Rad Duszpasterskich zaprasza członków tych gremiów abp Stanisław Gądecki. - To spotkanie jest koniecznie, ponieważ parafialne rady duszpasterskie są ciałem statutowym, które powinno istnieć w każdej parafii, w odróżnieniu od stowarzyszeń, zrzeszeń, które mogą istnieć – mówi wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

W przesłaniu skierowanym do wszystkich parafii w Polsce abp Gądecki podkreślił, iż istnienie parafialnych rad duszpasterskich jest ogromnym wsparciem dla duszpasterzy, ponieważ poszerza ich horyzonty myślenia o sprawy świeckich, którzy najlepiej znają sytuację w całej parafii. – Z punktu widzenia praktycznego ich obecność w samej parafii jest czymś, co ogromnie dużo wnosi, jeśli jest dobrze wykorzystane – przekonuje przewodniczący Komisji Duszpasterskiej Konferencji Episkopatu Polski.

Metropolita poznański w internetowym przesłaniu zauważa, iż celem kongresu będzie pogłębienie wiedzy o Parafialnych Radach Duszpasterskich i przyjrzenie się ich pracy, a także szukanie dróg polepszenia ich działalności.

W programie Kongresu, który odbędzie się od 14 do 15 września w Licheniu przewidziano wspólne uczestnictwo w Eucharystii, konferencje oraz zajęcia w trzech grupach tematycznych: martyria, liturgia i diakonia. Organizatorzy spotkania spodziewają się, iż do Lichenia przyjedzie blisko półtora tysiąca osób.

Telewizja LUMEN konferencja spot 3

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg