Błysk światła nadziei

Sztuka cyrkowa niesie przesłanie solidarności i braterstwa, które Kościół z uznaniem docenia. Pisze o tym przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących w przesłaniu na obchodzony dzisiaj Światowy Dzień Cyrku.

Kard. Antonio Maria Vegliò skierował je do przewodniczącego Światowej Federacji Cyrkowej, przypominając o spotkaniu Benedykta XVI z przedstawicielami tego rodzaju „sztuki wędrownej”, które odbyło się przed kilkoma miesiącami (1 grudnia 2012). Obecny Papież senior mówił wówczas o „dialogu pokoleń”, jaki ma miejsce w świecie cyrkowców i pracowników lunaparków. Dowartościował przy tym ducha przyjaźni i pracy zespołowej, jaki panuje w tym środowisku. Taka działalność sprzyja szerzeniu „pogody ducha, której tak potrzebuje współczesny człowiek” – stwierdził Benedykt XVI.

Przypominając papieskie słowa kard. Vegliò wyraził uznanie szczególnie dla tych ekip cyrkowych, które odwiedzają kraje doświadczone przez wojny, przemoc czy klęski żywiołowe. Tego rodzaju spektakle, zaznacza przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących, „niosą cierpiącym, zwłaszcza dzieciom i osobom starszym, chwile pokoju, beztroski i radości”. Włoski purpurat kończy swoje przesłanie na Światowy Dzień Cyrku słowami Papieża Franciszka o potrzebie dostrzegania światła nadziei i wzbudzania tej nadziei w nas samych. Błysk tego światła, w świecie nierzadko pełnym egoizmu i indywidualizmu, można uchwycić także dzięki atletycznemu i artystycznemu talentowi, który cyrkowcy umieją wspaniałomyślnie oferować swoim wielbicielom – napisał kard. Vegliò.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CYRK, KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg