40 lat minęło - fiesta w 27 krajach

"Come Holy Spirit! - Przyjdź Duchu Święty" - Wspólnota Chemin Neuf dynamicznie przygotowuje się do świętowania swojego 40-lecia.

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2013, Wspólnota z 27 krajów połączy się z Rzymem, gdzie wokół papieża Franciszka zbiorą się kościelne ruchy i nowe wspólnoty. Obecna będzie również Wspólnota Chemin Neuf, ze swoim założycielem, o. Laurent Fabre.

Ta katolicka Wspólnota, o powołaniu ekumenicznym, wyłoniła się w 1973 r. z niewielkiej grupy modlitewnej. Wspólnota licząca na początku siedem osób, mieszkających przy ulicy Montée du Chemin Neuf w Lyonie we Francji, dziś obecna jest w 27 krajach, gromadząc wokół siebie tysiące chrześcijan różnych wyznań (zob. mapa Wspólnoty: www.chemin-neuf.org).   

"Tak oto rozpoczęła się niewyobrażalna historia zainspirowana przez Ducha Świętego, w następstwie Soboru Watykańskiego II, który prowadził Wspólnotę z Lyonu na cały świat" - czytamy na stronie katolickiej Wspólnoty Chemin Neuf, rozpoznawanej przez jej ewangelizacyjny charyzmat i zaangażowanie na rzecz jedności chrześcijan.

Zobacz flashmob "Come Holy Spirit" (Przyjdż Duchu Święty!) przygotowany na tą okazję:

CheminNeuf France Flashmob Come Holy Spirit !

W święto Zesłania Ducha Świętego - 18 i 19 maja 2013, Wspólnota Chemin Neuf zgromadzi się w 27 krajach na świecie, w których jest ona obecna. "Będzie to okazja, aby podsumować przebytą drogę oraz by patrzeć w przyszłość, otwierając się szeroko na mocny powiew Ducha Świętego, to doświadczenie miłości Boga do każdego człowieka".

Już teraz w oczekiwaniu na Święto Pięćdziesiątnicy, Wspólnota, zaprasza "do rozpoznawania razem z nią ożywczego dzieła Ducha Świętego - w modlitwie, w życiu wspólnotowym, zaangażowaniu dla jedności chrześcijan, pojednania i pokoju między narodami", przywołując słowa Benedykta XVI, które papież wypowiedział w dniu Pięćdziesiątnicy w 2008 r.:

"Dzięki śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa, w święto Pięćdziesiątnicy, Duch Święty został wylany w obfitości, jak wodospad zdolny oczyścić każde serce, zgasić pożar zła i zapalić w świecie ogień Bożej miłości. Odkryjmy na nowo piękno chrztu w Duchu Świętym ".

W Polsce świętowanie 40-lecia Wspólnoty Chemin Neuf odbędzie się w parafii Opatrzności Bożej prowadzonej przez Wspólnotę w Warszawie-Wesołej. Jest to spotkanie otwarte, na które Wspólnota zaprasza wszystkich chętnych po (zapisy: TUTAJ). Obecne będą wszystkie "gałęzie" Wspólnoty: Wspólnota, Komunia, Młodzi Chemin Neuf, Fraternia Kana, Misja Młodych 18-30, Net for God, Misja 14-18.

Została stworzona specjalna międzynarodowa strona internetowa informująca o święcie Wspólnoty www.40lat.chemin-neuf.org.

Poniżej przykładowa prezentacja "oferty" jaką Wspólnota kierowała do młodych w poprzednich latach (zob. również: www.chemin-neuf.pl/jeunes-pl/mlodzi-18-30-lat):

Międzynarodowy Festiwal Młodych w Hautecombe we Francji, 2012.

cheminneufpl Krótko mówiąc (en bref) - lato 2012 - Festiwal Hautecombe
Międzynarodowe Święto Pięćdziesiątnicy w Paryżu, 2009

Etienne de beaucorps pentecote 2009 - Communauté du Chemin Neuf
Filmy zrealizowane przez Wspólnotę w ramach misji Międzynarodowej Fraterni Ekumenicznej Net For God dostępne w naszym serwisie: Chemin Neuf i Net For God

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg