Wakacje - czas na ewangelizację

Tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie odbędzie się od 7 do 15 lipca 2012 roku. Jest to akcja ewangelizacyjna Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, adresowana do wszystkich osób – niezależnie od wieku i wyznania - informują organizatorzy.

Co roku w Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie uczestniczy kilkaset osób, które przyjeżdżają tu z całej Polski. Każdego dnia odwiedza Dzięgielów około 3000 osób, dojeżdżających głównie ze Śląska. W programie dla dzieci codziennie bierze udział około 400 dzieci.

Program realizowany jest w kilku blokach: wykłady biblijne, warsztaty, seminaria, spotkania ewangelizacyjne i koncerty z przesłaniem.

- Tydzień jest miejscem, gdzie można odkrywać, kim jest i jaki jest Jezus Chrystus – Jego osobę, ponadczasowość, realność; Jego Słowo – Biblię i Jego plan dla każdego człowieka - informuje CME.

W organizację Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie zaangażowanych jest ponad 200 wolontariuszy. Wśród osób prowadzących poszczególne części programu są przedstawiciele różnych specjalności m.in.: duchowni, pedagodzy, biznesmeni, lekarze, nauczyciele, artyści.

Wśród tegorocznych mówców będą m.in: Doris Schulte z Missionswerk Neues Leben, Mariola Fenger z CME oraz ks. Marcin Pilch - pastor parafii ewangelickiej w czeskim Cieszynie.

Więcej informacji na: www.cme.org.pl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg