Jerozolima dziękuje za Franciszka

W Bazylice Zmartwychwstania została odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna

W dziękczynienie za wybór nowego Papieża włączyli się chrześcijanie w Izraelu i Palestynie. Szczególnie franciszkanie z Kustodii Ziemi Świętej cieszą się, że przyjął on imię Franciszek.

W Bazylice Zmartwychwstania została odprawiona uroczysta Msza dziękczynna za wybór nowego Papieża Franciszka oraz w intencji jego pontyfikatu. Przewodniczył jej łaciński patriarcha Jerozolimy Fouad Twal. Kustosz Ziemi Świętej o. Pierbattista Pizzaballa wygłosił homilię, a nuncjusz w Izraelu i delegat apostolski w Jerozolimie abp Giuseppe Lazzarotto skierował specjalne przesłanie do Ojca Świętego w imieniu lokalnego Kościoła-Matki w Ziemi Świętej. W Mszy przy Bożym Grobie uczestniczyli kapłani diecezjalni i zakonni, osoby konsekrowane, jak również liczni miejscowi wierni i pielgrzymi.

Dla Kustodii dodatkowym zobowiązującym motywem do wdzięczności Panu Bogu za wybór Papieża Bergoglio jest wieloletnia znajomość i współpraca z nim. Franciszkanie Kustodii Ziemi Świętej prowadzą bowiem, i to już od 1882 r., działalność duszpasterską i edukacyjną przy kościele Matki Bożej Miłosierdzia z Syjonu w stolicy Argentyny Buenos Aires, gdzie był on arcybiskupem.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama