Tłumy dziennikarzy w Rzymie

Watykan już dawno nie przeżywał takiego najazdu dziennikarzy. Rezygnacja Benedykta XVI, czas sede vacante oraz zbliżające się konklawe wzbudzają ogromne zainteresowanie mediów z całego świata.

Już ponad 4800 dziennikarzy akredytowało się w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej. Specjalnie dla nich powstało Centrum Prasowe w wydzielonej części Auli Pawła VI. U początku prowadzącej do Bazyliki Watykańskiej Via della Conciliazione, a także przed samym Placem św. Piotra zbudowano ogromne platformy dla stanowisk telewizyjnych. Na wielu dachach i tarasach budynków otaczających Watykan widać specjalne namioty ze sprzętem audiowizualnym i koczującymi dziennikarzami.

„Otrzymaliśmy do tej pory 5256 próśb o akredytację, z czego po weryfikacji i niezbędnej kontroli przyznaliśmy ich 4812 – powiedział Radiu Watykańskiemu Domenico Cinque z biura koordynacyjnego Centrum Prasowego. – Zgłoszonych jest ponad 1400 jednostek medialnych z 65 krajów. Większość dziennikarzy pochodzi z tych państw, z których przybyli na konklawe kardynałowie”.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama