Msza za zaginionych himalaistów

Z Zakopanego pochodził M. Berbeka, jeden z himalaistów uznanych za zmarłych podczas powrotu z Broad Peak

W intencji polskich himalaistów uznanych za zmarłych - Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego, którzy byli członkami polskiej wyprawy na Broad Peak zostanie odprawiona 16 marca Msza św. kościele św. Rodziny na Krupówkach w Zakopanem.

Kierownik wyprawy Krzysztof Wielicki podkreśla, że wyniku splotu wydarzeń i zaistniałych sytuacji Macieja Berbekę i Tomasza Kowalskiego można uznać za zmarłych.

- Biorąc pod uwagę czas jaki upłynął od ostatniego kontaktu, wysokość na której miało to miejsce, stan w jakim się już wtedy znajdowali, bieżące fatalne warunki pogodowe i wszystkie inne czynniki podjąłem decyzję o zakończeniu wyprawy – podkreśla w wypowiedziach prasowych Krzysztof Wielicki.

Maciej Berbeka pochodził z Zakopanego. W jego intencji oraz drugiego zaginionego zostanie odprawiona Msza Święta, którą zaplanowano na godz. 19 w Kościele Świętej Rodziny w Zakopanem przy Krupówkach.

Specjalną modlitwą zmarłych, jak i ich rodziny otaczają ojcowie dominikanie z Wiktorówek. W sercu tatrzańskiego sanktuarium mieści się specjalny, symboliczny cmentarz ludzi gór.

Msza święta z ostatnim pożegnaniem Macieja Berbeki odbędzie się 16 marca o godzinie 12.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem


 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama