„Lis nie może pełnić funkcji redaktora naczelnego”

Liderzy Rady Ruchów Katolickich Archidiecezji Katowickiej zwrócili uwagę pani prezes zarządu Ringier Axel Springer Polska, że Tomasz Lis nie może pełnić funkcji redaktora naczelnego, wydawanego przez ten koncern tygodnika „Newsweek”.

Oto pełny tekst ich listu, skierowanego do prezes Edyty Sadowskiej:

„Od pewnego czasu na łamach tygodnika ‘Newsweek Polska’ ukazują się artykuły i ilustracje obrażające i dyskryminujące katolików, czego szczególnym przykładem jest okładka tygodnika nr 9/13 z 25.02.2013.

Artykuły, dotyczące katolików, w piśmie redagowanym przez pana Tomasza Lisa są w konflikcie z zasadami etyki dziennikarskiej. Naruszają również ‘Kodeks etyczny Ringier Axel Springer’ w punktach 15-18.

W tej sytuacji uważamy, że pan Tomasz Lis nie może dalej pełnić funkcji redaktora naczelnego tygodnika ‘Newsweek Polska’.

Uważamy, że tak redagowany tygodnik, w którym katolicy są obrażani i dyskryminowani, nie powinien być kupowany przez katolików, a katoliccy przedsiębiorcy nie powinni zamieszczać reklam w tym tygodniku. Ze względu na nierzetelność informacji podawanych w tygodniku, można mieć zastrzeżenia, czy ta nierzetelność nie przekłada się na produkty reklamowane w ‘Newsweek Polska'.

Prosimy o informację, jakie kroki zamierza podjąć wydawca w celu zaprzestania obrażania i dyskryminacji katolików w tygodniku ‘Newsweek Polska’.

Z poważaniem

Antoni Winiarski - przewodniczący Rady Ruchów Katolickich Archidiecezji Katowickiej

Andrzej Grabarski - zastępca przewodniczącego RRKAK

Monika Owsianka - sekretarz RRKAK”

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama