Benedykt XVI spotka się ze swoimi uczniami

Rezygnacja Papieża nie zakończy tradycji

- Krąg Uczniów Benedykta XVI liczy na dalsze spotkania z emerytowanym Papieżem – powiedział rzecznik grupy ks. Stephan Horn w rozmowie z Münchner Kirchenradio. Tegoroczne spotkanie jest już zaplanowane. – Mamy nadzieję przynajmniej uczestniczyć z nim we Mszy Św., w Rzymie lub Castel Gandolfo – dodał kapłan.

„Krąg uczniów Ratzingera”, dziś „Krąg uczniów Benedykta XVI” spotyka się regularnie od 1977 roku. W jego skład wchodzą osoby, które pod kierownictwem Emerytowanego Papieża Rzymskiego pisały prace doktorskie, habilitowały się, lub, jak ks. Horn, były jego asystentami.

Zanim kard. Ratzinger został prefektem Kongregacji Nauki Wiary, teologowie spotykali się raz na miesiąc. Obecnie seminarium odbywa się raz do roku i jest jednym z niewielu stałych punktów w kalendarzu Benedykta XVI. Naukowcy, jak za starych czasów, dyskutują wówczas z nim za każdym razem na inny ważny temat. Ostatnie spotkania dotyczyły m.in. ewolucji i stworzenia, Soboru Watykańskiego II i nowej ewangelizacji. Do grona „uczniów Benedykta” należą m.in. kardynałowie Christoph Schönborn i Kurt Koch.

erzbistumfreiburg Joseph Ratzinger - Mensch, Theologe, Papst

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama