Na dramatyczną sytuację w birmańskich obozach dla przesiedlonych zwraca uwagę Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
„Warunki są bardzo złe, głównie ze względu na przepełnienie, niski poziom higieny i wysoką śmiertelność wśród dzieci” – ubolewają przebywający tam ludzie. Poczynania władz wobec mieszkańców Kaczinu postrzegają oni jako „czystkę etniczną”.
W związku z tym ordynariusz diecezji Myitkyina w stanie Kaczin stwierdził: „Jesteśmy razem z naszymi przesiedlonymi ludźmi, patrząc jak ich życie jest niszczone przez wojnę, jak w obozach rozdzielane są rodziny”. W swoim niedawnym oświadczeniu bp Francis Daw Tang akcentował także wysiłki miejscowego Kościoła, na rzecz pomocy cierpiącym wskutek konfliktu wewnątrzpaństwowego. „Chcemy, by nasi ludzie wrócili do domów” – podkreślił duchowny.
Zbrojny konflikt między walczącym o autonomię regionem Kaczin a władzami kraju trwa od 2011 r. Według informacji Pomocy Kościołowi w Potrzebie, od tego czasu do obozów dla przesiedlonych w północnej części Birmy trafiło ponad 40 tys. osób.
Było to jedno z pierwszych zadań, które postawił sobie Karol Wojtyła po przybyciu do Watykanu.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.