Pożegnalny koncert dla Benedykt XVI

Inicjatywa „Deutschald pro Papa” (Niemcy dla papieża) przygotowuje duchowe podziękowanie i koncert na zakończenie pontyfikatu Benedykta XVI.

Pomysł zorganizowania takiej imprezy 2 marca w bazylice Matki Bożej w Ratyzbonie, która „ma wyrazić związki między wiarą a cierpieniem”, zgłosił brat papieża ks. Georg Ratzinger. Poinformował o tym w rozmowie z niemiecką agencją katolicką KNA biskup Ratyzbony Rudolf Voderholzer. W program muzyczny, na który złożą się arie i chorały na Wielki Post, wpleciono fragmenty orędzi ustępującego Ojca Świętego. Krótkie przemówienia wygłoszą bp Voderholzer i Michael Hesemann, wydawca książki ks. G. Ratzingera „Mój brat, papież”.

Konserwatywne stowarzyszenie inicjatywa „Deutschland pro Papa” określa siebie jako „wspólnotę skupiającą wszystkich katolików Niemiec, wiernych papieżowi”, której zadaniem jest „przywrócenie jedności Kościoła katolickiego w Niemczech”.

KNA przypomniała, że w przeszłości, gdy wybuchła afera Vatileaks (związana z wyciekiem tajnych dokumentów watykańskich), stowarzyszenie zorganizowało akcję wysyłania kartek pocztowych do Benedykta XVI z wyrazami poparcia dla niego. Ponadto zwoływało wielokrotnie wiece solidarności z papieżem, pragnąc pokazać, że „wbrew pozorom, również w Niemczech jest wielu katolików, wiernych swemu papieżowi i Kościołowi”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama