Dziś Światowy Dzień Chorego

W przypadające dziś wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego.

To okazja do pochylenia się nad tymi, którzy w sposób szczególny w swoim życiu doświadczają bólu i cierpienia. W intencji ludzi chorych w wielu kościołach i kaplicach szpitalnych odprawiane są dzisiaj Msze święte, udzielany jest także sakrament chorych.

Wielu chorych nie chce przyjąć tego sakramentu, gdyż uważa, że jest to ostatnie namaszczenie - mówi ks. Piotr Bizoń, kapelan hospicyjny z Legnicy.

Po udzieleniu sakramentu chorych wielu pacjentów przyznaje, że ten sakrament daje im nowe siły do walki z cierpieniem.

Światowy Dzień Chorego ustanowił 21 lat temu bł. papież Jan Paweł II. Tegoroczne centralne obchody odbywają się w bawarskim Altötting, a towarzyszy im hasło: „Idź i czyń podobnie”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.