Msza święta - dla nas czy z nami?

Duszpasterstwo Akademickie Dominikanów w Poznaniu zaprasza na I edycję Warsztatów Liturgiczno – Muzycznych przy Klasztorze oo.Dominikanów w Poznaniu, które potrwają od 1 do 3 marca.

Msza święta -  dla nas czy z nami?   mat. prasowy Msza święta  dla nas czy z nami? No właśnie. Dla kogo to wszystko? Co widzą nasze oczy a serce próbuje zrozumieć? Czego też my - chóry, schole, grupy muzyczne działające przy parafiach, szkołach, wspólnotach, instrumentaliści i wszyscy zebrani w Kościele  -  doświadczamy w czasie Mszy Świętej? Dlaczego nie jest obojętne jakie pieśni i kiedy śpiewamy? I czy psalm można śpiewać grupowo? Czemu podczas Liturgii nie można grać na mandolinie? Kto i dla kogo składa Najświętszą Ofiarę?

Aby znaleźć odpowiedź na te pytania i zrozumieć dlaczego - potrzebujemy wiedzieć, co tak naprawdę wydarza się w czasie Mszy Świętej.

Dzięki zaproszonym na poznańskie warsztaty muzykom (Pawłowi Bębenkowi, Hubertowi Kowalskiemu, Krzysztofowi Dudzikowi, Arkadiuszowi Kozłowskiemu, Marii Górskiej i Magdalenie Szymańskiej oraz dzięki ojcu Dominikowi Jurczakowi OP, który wygłosi konferencje o źródle Liturgii, jej pięknie i naszym w niej miejscu), szukać będziemy odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Abyśmy nie tylko „godziwie i ważnie” – jak głoszą dokumenty Kościoła – ale także „świadomie, czynnie i owocnie” uczestniczyli  w czynnościach liturgicznych.

Zapraszamy do szukania odpowiedzi, do wspólnego śpiewu i grania, do wspólnej modlitwy!

Warsztaty skierowane są do osób śpiewających indywidualnie, księży, kleryków, sióstr zakonnych, scholi i chórów młodzieżowych, studenckich i parafialnych oraz instrumentalistów.

W programie:
- pieśni pasyjne (zarówno wielogłosowe jak i tradycyjne),
- Liturgia Godzin w tradycji Dominikańskiej
- panel dyskusyjny – „Kto jest kim? Czyli o naszym miejscu i zadaniach podczas Liturgii.”
- wieczór wspólnej modlitwy i Adoracja Najświętszego Sakramentu
- zajęcia z podstaw dyrygowania i prowadzenia zespołów wokalno-instrumentalnych,
- wymiana bezcennych doświadczeń osób angażujących się w odnowę liturgii w całej Polsce!

Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 40 zł (instrumentaliści - wstęp wolny). 

Limit miejsc - 300. Dla przyjezdnych będzie przygotowany darmowy nocleg u rodzin.

Zapisy, szczegóły i kontakt: www.wlmpoznan.pl

Na facebooku: http://www.facebook.com/events/525071567513547/declines/

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama