Powrót Tymoteusza

Zespół 2Tm2,3 powróci w marcu z nową płytą.

Nie chce się wierzyć, ale to było już 17 lat temu. Trzech znanych muzyków: Tomasz Budzyński z Armii, Robert Friedrich „Litza” z Acid Drinkers i Darek Malejonek z Houk – postanowiło stworzyć wspólny zespół, w którym będą wielbić Boga. Tak powstała grupa 2Tm2,3, odsyłająca swoją nazwą do biblijnego cytatu: „Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa!”.

Od samego początku teksty Tymoteusza były cytatami bądź parafrazami tekstów z Pisma Świętego, jednak muzycy nadali im niespotykaną dotąd formę, czerpiąc m.in. z najostrzejszych odmian rocka. Dużym atutem grupy była jej różnorodność, pozwalająca umieszczać obok siebie na płytach utwory inspirowane muzyką metalową, punkiem, reggae czy folkiem. Z czasem zespół coraz częściej sięgał po łagodniejsze brzmienia, wykonując swoje utwory w wersjach akustycznych (zwłaszcza podczas wielkopostnych tras koncertowych). Taka stylistyka dominuje też na ostatnim albumie studyjnym 2Tm2,3 – płycie „Dementi” z 2008 r.

Nowy materiał również będzie akustyczny, ale ma inną dynamikę, bo artyści nagrywali go jednocześnie, „na setkę”. – Płyta jest eksperymentalna, odważna i ekstrawagancka w formie – zapowiada Litza. Utworów zebrało się tak dużo, że muzycy planują wydanie dwóch płyt. Pierwsza ukaże się w marcu, druga – jesienią.

Po śmierci Piotra „Stopy” Żyżelewicza za perkusją zasiadł Kacper Rynek z Maleo Reggae Rockers, podobnie jak wielu członków zespołu uczestniczący w drodze neokatechumenalnej. Czy sprawdzi się w tej roli, przekonamy się już niedługo. Grupa planuje bowiem dwie ogólnopolskie trasy koncertowe – w okresie Wielkiego Postu i latem.

wypoczetydaniel 2TM2,3 - Szema Izrael,Adonai Elohenu,Adonai Ehad

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama