Biskupi z całego świata przybędą do Ziemii Świętej

„Cierpiące i zranione narody w Ziemi Świętej” - to temat zjazdu, na którym biskupi poruszą problemy tamtejszych chrześcijan.

Pod hasłem „Cierpiące i zranione narody w Ziemi Świętej” 6 stycznia rozpocznie się 14. Międzynarodowe Spotkanie Solidarności katolickich biskupów z całego świata z mieszkającymi tam chrześcijanami. Podczas kilkudniowego pobytu w Jordanii i Palestynie hierarchowie zapoznają się m.in. z sytuacją uchodźców syryjskich i irackich w tym regionie oraz z problemami Strefy Gazy.

Program pielgrzymki przewiduje też odwiedziny obozów uchodźców w Jordanii, wspólnot katolickich i prawosławnych w Strefie Gazy, a także wizytę na uniwersytecie katolickim w Betlejem. Biskupi odwiedzą ponadto ośrodki prowadzone przez Caritas oraz spotkają się z wyznawcami islamu. Jednym z głównych tematów rozmów będą skutki „wiosny arabskiej“ dla sytuacji w Ziemi Świętej.

W spotkaniach pod przewodnictwem łacińskiego patriarchy Jerozolimy abp. Fouada Twala wezmą udział m.in. biskupi Stephan Ackermann z Trewiru (Niemcy), Peter Bürcher (Reykjavik – Islandia), Michel Dubost (Evry – Francja), William Kenney (Birmingham – Wielka Brytania), Declan Lang (Clifton – Wielka Brytania), Gerald Kicanas (Tucson – USA), Richard Smith (Edmonton – Kanada) i Joan-Enric Vives (Urgell – Hiszpania).

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama