Przekazujmy dzieciom dobre wartości

Biskupi Nikaragui podzielają poważne zaniepokojenie wielu rodziców indoktrynacją młodzieży w tamtejszych szkołach i środkach społecznego przekazu.

Młodzi ludzie stają się ofiarami ideologicznego „prania mózgów” przez propagowanie stylu życia opartego na zabawie i używkach. W liście episkopatu na dzień rodziny hierarchowie wzywają rodziców, by uczyli swoje dzieci wartości etycznych, które pozwolą im na postawienie tamy alkoholowej i rozrywkowej agitacji.

„Jest to zamach na prawa człowieka, gwałcone jest prawo wolności sumienia młodych ludzi. Dlatego wzywamy rodziców, aby myśląc o edukacji swoich dzieci zapewnili im także właściwe rozeznanie i zdolność dokonywania wyborów w zgodzie z etyką i wiarą” – powiedział bp Silvio Báez OCD.

W liście biskupi wzywają także wszystkie rodziny do czujności, by nie doszło do jakiegokolwiek prawnego odejścia od modelu rodziny zgodnego z chrześcijańską moralnością, co lansują jednak niektóre ruchy laickie. Istnieje realne niebezpieczeństwo, że promowany będzie w ten sposób niewłaściwy model małżeństwa i rodziny.

Hierarchowie ubolewają także nad panującymi w Nikaragui warunkami ekonomicznymi, które zmuszają do emigracji zarobkowej, co powoduje separację któregoś z rodziców od reszty rodziny. W liście są jednak także uwagi pełne nadziei. Biskupi podkreślają, że „w ostatnich latach zwiększyła się liczba grup, wspólnot i ruchów promujących ewangeliczną wartość małżeństwa i rodziny”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama