Bp Polak komentuje papieskie przemówienie

Przemówienie Benedykta XVI wygłoszone dziś w Watykanie do przedstawicielami Kurii Rzymskiej jest szeroko komentowane w polskich mediach.

Szczególne zainteresowanie wzbudził fragment, w którym Ojciec Święty zwraca uwagę, iż atak na rodzinę, którego jesteśmy świadkami przejawia się także w nowej filozofii seksualności znanej pod hasłem „gender”.

W tym kontekście bp Wojciech Polak, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski zauważył, iż Benedykt XVI wyraźnie wskazał, że kryzys rodziny jest osadzony znacznie głębiej. „Jak mówi Papież stawką jest wizja samego istnienia, to znaczy tego, co naprawdę znaczy być człowiekiem. I rzeczywiście, we współczesnej kulturze, opartej na filozofii seksualności, którą nazywamy gender, powiązanie płci z tą właśnie filozofią w swoich rezultatach rzeczywiście prowadzi do zmiany wizji samego bycia człowiekiem, co z kolei w sposób bezpośredni rzutuje na konsekwencje tego, co znaczy być małżonkami w rodzinie, ale także co znaczy posiadać w rodzinie potomstwo” – powiedział bp Polak.

Bp Polak dodał, że Benedykt XVI przestrzega przed zniszczeniem rodziny jako takiej, co w konsekwencji będzie prowadzić do zniszczenia społeczeństwa.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg