Były proboszcz Bushów katolikiem

Episkopalny ks. Larry Gipson przyłączył się do ordynariatu personalnego Katedry św. Piotra dla byłych anglikanów

Były rektor największego Kościoła episkopalnego w USA, katedry w Birmingham w stanie Alabama i proboszcz parafii, do której należeli w latach 1994-2008 były prezydent Stanów Zjednoczonych George H.W. Bush i jego żona Barbara, przygotowuje się do przyjęcia święceń kapłańskich w Kościele katolickimi. W listopadzie ks. Larry Gipson został przyjęty do ordynariatu personalnego Katedry św. Piotra dla byłych anglikanów.

Ks. Gipson był jednym z 69 kandydatów, którzy uczestniczyli w miniony weekend w formacyjnym dniu skupienia odbywającym się w głównej siedzibie ordynariatu, w Houston w stanie Texas. Zazwyczaj cykl przygotowawczy dla byłych duchownych anglikańskich, którzy pragną przyjąć kapłaństwo w Kościele katolickim trwa pół roku. Jak zaznaczył liczący obecnie 70 lat ks. Gipson był on duchownym w Koście episkopalnym przez 42 lata i wiele jemu zawdzięcza. Pomimo, że posiadał on już od dawna magisterium w zakresie teologii, w bieżącym roku uzyskał także magisterium z teologii katolickiej.

Ks. Larry Gipson od 48 lat jest żonaty i będzie jednym z wielu żonatych księży katolickich w USA. Dotychczas, bez wspomnianej grupy 69 kandydatów jest w Stanach Zjednoczonych stu żonatych księży katolickich. Umożliwił to w 1983 r. Jan Paweł II, godząc się, aby żonaci duchowni innych Kościołów chrześcijańskich przechodząc na katolicyzm mogli po odpowiednim przygotowaniu oraz z akceptacją Stolicy Apostolskiej przyjąć święcenia kapłańskie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama