Haiti: biskupi o degradacji życia społecznego

Wzrost ubóstwa i kosztów utrzymania oraz brak bezpieczeństwa żywnościowego, społecznego, politycznego i gospodarczego napiętnuje episkopat Haiti.

Zebrani na sesji plenarnej biskupi ocenili, że te bolączki są wynikiem złego zarządzania ich ojczyzną. Kościół przyznaje, że w mijającym roku nastąpiły pewne pozytywne zmiany, jednak istnieje obawa, że szalejące bezrobocie i powszechne ubóstwo mogą zniweczyć te sukcesy.

Haitańscy biskupi wyrazili niepokój z powodu postępującej degradacji życia społecznego i środowiska naturalnego, upadku wartości oraz braku postępów w odbudowie infrastruktury. Stąd przed Bożym Narodzeniem zachęta do rodaków, by powrócili na Bożą drogę przez „tolerancję, wiarę i współpracę”. „Musimy przyjąć światło Emanuela, by odbudować i odnowić dziedzictwo Kościoła i całego kraju zniszczonego przez klęski żywiołowe ostatnich trzech lat” – stwierdzili biskupi Haiti.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.