Czego Benedykt XVI życzy Obamie?

Ojciec Święty zapewnił wybranego ponownie na prezydenta USA, Baracka Obamę o swej modlitwie, aby Bóg wspierał go w obliczu ogromnej odpowiedzialności za losy swej ojczyzny i wspólnoty międzynarodowej.

O papieskim telegramie przekazanym za pośrednictwem nuncjatury apostolskiej w Waszyngtonie poinformowało Radio Watykańskie.

Benedykt XVI wyraził życzenie, aby ideały wolności i sprawiedliwości, którymi kierowali się ojcowie-założyciele Stanów Zjednoczonych Ameryki nadal jaśniały na drodze tego narodu. Papieska rozgłośnia dołącza jednocześnie komentarz swego dyrektora generalnego, a zarazem rzecznika prasowego Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardiego SJ. Przypomina on o roli prezydenta USA nie tylko w swej ojczyźnie, ale także na arenie międzynarodowej. W związku z tym życzy Obamie, aby umiał odpowiedzieć na nadzieje i oczekiwania swych współobywateli, służył prawu i sprawiedliwości dla dobra i rozwoju każdej osoby, w poszanowaniu istotnych wartości ludzkich i duchowych, krzewiąc kulturę życia i wolność religijną. Rzecznik Watykanu przypomina jednocześnie, że są one bardzo cenione w amerykańskiej tradycji i kulturze. Ponadto życzy on amerykańskiemu przywódcy, by umiał znajdywać najlepsze sposoby krzewienia dobrobytu duchowego i materialnego wszystkich, integralny rozwój, a także pokój i sprawiedliwość w świecie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama