"To jest naprawdę odpowiedź i dar Ducha Świętego na te wyzwania, jakie świat współczesny rzuca Kościołowi w dziele nowej ewangelizacji".
Wszyscy ojcowie synodalni przedstawiający dziś sytuację nowej ewangelizacji na poszczególnych kontynentach zwracali uwagę na ważną rolę kościelnych ruchów i małych wspólnot. Temat ten rozwinął przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich. Kard. Stanisław Ryłko. Zwrócił uwagę, że na Synodzie mowa jest nie tylko o problemach współczesnego Kościoła, ale również o tym, co budzi w nim nadzieję.
„Pośród tych znaków nadziei jawią się w szczególny sposób ruchy kościelne – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Ryłko. – To jest naprawdę odpowiedź i dar Ducha Świętego na te wyzwania, jakie świat współczesny rzuca Kościołowi w dziele nowej ewangelizacji. Dzięki ruchom kościelnym nie tylko kapłani, ale przede wszystkim wielu ludzi świeckich odnajduje swoją tożsamość katolicką i równocześnie ruchy wyzwalają nowy entuzjazm, odwagę, radość głoszenia Ewangelii w świecie współczesnym”.
To znak wytrwałości, jaką wykazują chińskie wspólnoty katolickie na drodze wiary.
„Czuliśmy, że Chrystus naprawdę jest wśród nas. Był prawdziwym pasterzem”.
Papieski Instytut Muzyki Sakralnej przygotowuje serię krótkich filmów instruktażowych.
Proprefekt Dykasterii ds. Ewangelizacji opowiada o swoim doświadczeniu konklawe.
Leon XIV przypomniał, że papieska dyplomacja jest wyrazem troski o każdego człowieka.
Setki tysięcy osób na inauguracji pontyfikatu, orszakach i imprezach sportowych.