Chcecie dyktatury, zostańcie w domu

„Nie nauczyliśmy się uczciwie korzystać z wolności i sprzykrzyła się nam demokracja. Czego w takim razie chcemy, dyktatury?” – pytają czescy biskupi w odezwie przed wyborami do senatu.

Odbędą się one 12 i 13 października. Episkopat przypomina, że wszelka krytyka demokracji musi być samokrytyką, własnym rachunkiem sumienia. Biskupi apelują, by nie rezygnować z udziału w wyborach z powodu znużenia demokracją. „W ten sposób zwiększamy bowiem szansę tych, którzy demokrację tylko udają, a w rzeczywistości służą jedynie własnym interesom” – czytamy w komunikacie episkopatu.

Warto zauważyć, że w najbliższych miesiącach Czesi dwukrotnie pójdą do urn. Na styczeń wyznaczono bowiem pierwsze w historii tego kraju bezpośrednie wybory prezydenckie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.