Na ulice z Koronką!

Dziś kolejna edycja akcji „Koronka na ulicach świata”. O 15.00 na skrzyżowaniach ulic, placach i skwerach tysiące Polaków będą szturmowały niebo.

– Od pięciu lat, tego samego dnia i o tej samej porze stajemy na rogach ulic zatłoczonych miast, uśpionych miasteczek i wiejskich rozdrożach, aby prosić Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata. To niepowtarzalna okazja do modlitwy za miasto i podzielenia się orędziem o Bożym Miłosierdziu z przechodzącym obok człowiekiem – wyjaśniają łódzcy jezuici, organizatorzy coraz popularniejszej nad Wisłą akcji – Zapraszamy również Ciebie, byś stanął 28 września 2012 roku o godzinie 15.00 na skrzyżowaniu przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i połączył się z Jezusem konającym na krzyżu. W tym roku szczególnie modlimy się za Ojca Świętego Benedykta XVI.

Gdy akcja ruszyła przed pięciu laty, a ludzie zaczęli odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia na 111 skrzyżowaniach Łodzi, mieszkańcy miasta przecierali oczy ze zdumienia. – Chcieliśmy obudzić to miasto, przygotować grunt, zrobić ferment – wyjaśnia opiekun łódzkiej grupy Odnowy w Duchu Świętym o. Remigiusz Recław – Prosimy o potwierdzenie, że Twoje miasto włącza się w tę modlitwę. Prześlij do nas e-mail na adres iskra111@onet.eu. Jesteś zaproszony do małej rzeczy, która może uczynić tak wiele. Jeśli chciałbyś włączyć siebie, swoich braci i siostry do wspólnej modlitwy, wejdź na naszą stronę: www.iskra.info.pl. Znajdziesz tam informacje o tym, gdzie i jak zorganizować u siebie taką modlitwę.

Inicjatorzy akcji przypominają, że osoby organizujące modlitwy w poszczególnych miastach powinny wcześniej powiadomić o tym odpowiednie organy publiczne.

W tym roku organizatorami akcji są Polska i Haiti.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama