Koronka na ulicach świata

Oto zaproszenie do udziału w kolejnej edycji akcji "Koronka na ulicach świata". W tym roku jej organizatorami są: Polska i Haiti.

„Od pięciu lat, tego samego dnia i o tej samej porze stajemy na rogach ulic zatłoczonych miast, uśpionych miasteczek i wiejskich rozdrożach, aby prosić Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nazwaliśmy tę akcję apostolską: „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach świata”. Tego dnia wielu pokornie staje na chodniku, skrzyżowaniu ulic, by samotnie, w parze lub w małej grupie odmawiać tę świętą modlitwę.

Zapraszamy również Ciebie, byś stanął 28 września 2012 roku o godzinie 15.00 na skrzyżowaniu przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i połączył się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówił wraz z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego, tę cudowną modlitwę zdolną zmienić nie tylko Ciebie i mnie, ale świat cały.

Godzina 15:00 to moment konania Jezusa (Godzina Miłosierdzia), czas wielkiej łaski dla tych, którzy dla zasług Jego męki błagają z ufnością o miłosierdzie dla siebie i bliźnich. Dlatego przed odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego powinniśmy połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu np. słowami aktu:

„O Krwi i Wodo, któraś wypłynęła z Najświętszego Serca Jezusowego jako zdrój miłosierdzia dla nas, ufamy Tobie!”, choć przez krótki moment rozmyślać o Jego męce podjętej dla nas z miłości oraz w duchu polecić nasze intencje i dla zasług Jego bolesnej męki prosić o ich wysłuchanie.

W ten sposób nauczymy się praktykować modlitwę w Godzinie Miłosierdzia, po której odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Jest to modlitwa (tak jak Godzina Miłosierdzia) przekazana osobiście przez Pana Jezusa świętej Faustynie Kowalskiej, modlitwa wyjątkowa, którą trzeba odmawiać wiernie oraz uczyć jej innych. To jest modlitwa na nasze czasy.

W tym roku szczególnie modlimy się za Ojca Świętego Benedykta XVI. Wołaj więc z ufnością do Miłosiernego Boga, aby przebaczył winy, odpuścił grzechy i błogosławił nam w

codzienności. Jesteś zaproszony do małej rzeczy, która może uczynić tak wiele. Jeśli chciałbyś włączyć siebie, swoich braci i siostry do wspólnej modlitwy, wejdź na naszą stronę: www.iskra.info.pl. Znajdziesz tam informacje o tym, gdzie i jak zorganizować u siebie taką modlitwę.

Jako koordynatorzy akcji modlitewnej „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” prosimy tylko o potwierdzenie, że Twoje miasto włącza się w tę modlitwę – przesyłając e-mail na adres iskra111@onet.eu

Ważne! Organizatorzy w danym mieście powinni wcześniej powiadomić odpowiednie organy publiczne o planowanej akcji.

My ze swej strony dołożymy wszelkich starań, abyśmy modlili się w jedności na ulicach (ten sam dzień, ta sama godzina) i abyśmy wiedzieli o sobie nawzajem.

Czekamy na Wasze maile z potwierdzeniem włączenia się do wspólnej modlitwy” – pisze o. Remigiusz Recław SJ z zespołem Iskra Bożego Miłosierdzia (odnowa.jezuici.pl)

swiat2002 Modlitwa Miast 2011.wmv

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama