h

Koronka na ulicach miast - po raz 6.

Po raz szósty na ulicach miast świata odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tym razem akcja organizowana przez łódzką grupę "Iskra Bożego Miłosierdzia" i wspólnotę z Haiti, ma szansę dotrzeć także do więźniów z Polski i innych państw. Modlitwa odbędzie się 28 września o godz. 15.00.

"Czas oddany Bogu za człowieka zagubionego, bezdomnego, pozbawionego pracy i środków do życia, zmienia mroki beznadziei w nadzieję Bożego Miłosierdzia dla nas i świata całego" - podkreślają organizatorzy akcji. "Modlitwa na ulicach miast to inicjatywa, która zrodziła się po beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kontynuatora misji św. Faustyny, która odbyła się 28 września 2008 r. w Białymstoku. Na pamiątkę tego wydarzenia przyjęliśmy jako dzień Koronki na ulicach miast właśnie tę datę" - dodają.

Pierwsza akcja odbyła się w Łodzi, gdzie ludzie modlili się Koronką na 111 skrzyżowaniach. Później przybywało miejsc, w których tego samego dnia, o tej samej porze, gromadzili się ludzie, aby odmówić tę samą modlitwę.

Od roku akcja organizowana jest wspólnie z Haitańczykami, którzy jako jedni z pierwszych przyłączyli się do inicjatywy już w roku 2009. "Jeszcze przed tragedią, która nawiedziła ich kraj" - wyjaśniają organizatorzy.

Tegoroczna akcja może nabrać wyjątkowego charakteru, ponieważ poza skrzyżowaniami, jej miejscem będą także zakłady karne. "Dzięki pomocy naczelnego kapelana więziennictwa, pomagającego Międzynarodowej Komisji Katolickiego Duszpasterstwa Więziennego, zaproszenie do wspólnej modlitwy dotrze także do osób przebywających w zakładach karnych, nie tylko w Polsce, ale i innych państwach" - podkreśla grupa "Iskra Bożego Miłosierdzia".

Do tej pory chęć udziału w akcji zgłosiły grupy z kilkunastu państw i ponad stu polskich miasta. W samej Łodzi modlitwa odbędzie się na 111 skrzyżowaniach oraz przy pomniku św. Faustyny Kowalskiej, patronki miasta.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg