Brazylia: "Święto przygody Krzyża"

Czego spodziewają się uczestnicy Światowych Dni Młodzieży od spotkania z Papieżem i czego Stolica Apostolska oczekuje od nich? Na te pytania będą próbowali odpowiedzieć nuncjusz apostolski w Brazylii i młodzież, która spotka się z nim w Rio de Janeiro.

Wizyta abp. Giovanniego d’Aniello odbędzie się w parafii Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w dzielnicy Santa Cruz. Zainauguruje ją 14 września br. celebracja zatytułowana „Święto przygody Krzyża”. Odbędzie się też prezentacja hymnu Światowego Dnia Młodzieży.

Spotkanie młodych z nuncjuszem odbędzie się w klimacie oczekiwania – powiedział ks. Arnaldo Rodrigues, odpowiedzialny w komitecie lokalnym Światowego Dnia Młodzieży za przygotowanie duszpasterskie.

Pierwsze spotkanie nuncjusza apostolskiego z wielotysięczną grupą młodzieży miało miejsce w ramach trzydniowego skupienia, modlitwy i radości pod hasłem „Przygotujcie drogę” w miejskiej hali sportowej „Maracananzinho” pod koniec lipca. Wówczas młodzież przedstawiła nuncjuszowi, w jaki sposób różne grupy, duszpasterstwa i wspólnoty przygotowują się do Światowego Dnia Młodzieży. Abp Giovanni d’Aniello dziękował młodym za ich dynamizm, radość i zaangażowanie w przygotowanie przyszłorocznego spotkania.

„Święto przygody Krzyża” rozpocznie się wieczorem występami muzycznymi znanych piosenkarzy katolickich. Z kolei abp Orani João Tempesta, przewodniczący komitetu lokalnego, dokona otwarcia prezentacji oficjalnego hymnu Światowego Dnia Młodzieży. Mszą św. młodzież rozpocznie o północy czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama