Modlitwy w intencji ofiar zamachów

Uroczystości upamiętniające ofiary ataków terrorystycznych dokonanych w ostatnich latach w Rosji odbyły się w stolicy tego kraju.

Na miejscach tragicznych wydarzeń zebrali się przedstawiciele władz miejskich Moskwy, stowarzyszeń dziecięcych i młodzieżowych oraz rodzin ofiar.

Na placu przed teatrem na Dubrowce, obok stacji metra Park Kultury, Łubianka, Awtozawodskaja, Riżskaja, Puszkinskaja, na ulicy Gurianowa oraz na Kaszmirskim i Wołokołamskim szosse, a także obok hotelu National przy porcie lotniczym Domodiedowo i na sportowym lotnisku Tuszino uczestnicy uroczystości składali kwiaty i modlili się za ofiary zamachów. Również dzisiaj w Moskwie, na ulicy Solianka, odbyła się uroczystość żałobna pod pomnikiem upamiętniającym ofiary ataku na szkołę w Biesłanie w Północnej Osetii. Osiem lat temu, w trakcie akcji odbijania zakładników przetrzymywanych przez trzy dni przez grupę terrorystów, zginęło 330 osób, w tym 172 dzieci przybyłych do miejscowej szkoły na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama