Abp Ziółek dziękował za lata posługi

Za łaski doznane od Boga i wsparcie ze strony ludzi dziękował wczoraj wieczorem w łódzkiej katedrze abp Władysław Ziółek.

. Hierarcha od 1980 roku pełni posługę biskupią, a od 1986 kierował najpierw diecezją, a następnie archidiecezją łódzką. Przed dwoma laty, w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego, abp Ziółek złożył rezygnację, którą Benedykt XVI przyjął 11 lipca br., mianując nowym metropolitą łódzkim bp. Marka Jędraszewskiego.

Abp Ziółek przyznał, że dziękczynienie za jego posługę ma dla niego bardzo osobisty wymiar. „Stało się okazją do uwielbienia Boga za niewysłowiony dar powołania, jakim bez moich zasług Pan mnie obdarzył. Za wszystkie dobre dzieła, jakich dokonał w moim życiu i jakie mogły dokonać się w mocy Ducha, poprzez moją skromną posługę w życiu łódzkiego Kościoła. Za spotkanych na mojej drodze życia ludzi i za liczne znaki Bożej obecności przy mnie” – mówił abp Ziółek.

Ingres nowego metropolity łódzkiego odbędzie się w najbliższą sobotę, 8 września.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.