Przeciwko dyktaturze seksualnej

Szkoła katolicka nie może uczyć czegoś, co jest sprzeczne z nauczaniem Kościoła – oświadczył abp Jose Palma, przewodniczący episkopatu Filipin.

Tym samym przestrzegł on władze oświatowe przed narzucaniem kościelnemu szkolnictwu programu wychowania seksualnego, który nie respektuje katolickiej wizji płciowości i życia rodzinnego.

Program taki wchodzi właśnie do filipińskich szkół publicznych. Stanowi on jeden z elementów rządowej kampanii promującej tak zwane zdrowie reprodukcyjne. Jego celem jest zahamowanie przyrostu naturalnego na Filipinach. Episkopat nie zgadza się z narzucaną przez państwo wizją płciowości.

5 sierpnia w Manili protestowało przeciwko temu ponad 60 tys. osób. Teraz biskupi zapowiadają, że kościelne szkolnictwo nie podporządkuje się wytycznym ministerstwa. A jeśli jakaś szkoła się wyłamie, odbierzemy jej prawo do określania się mianem katolickiej – zapowiada abp Palma.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.