„Wojna światów” na Legnickim Polu

Jak unikać manipulacji i inwazji laicyzmu w życie człowieka?

Jak rozwiązywać problemy, z którymi borykają się młodzi ludzie, jak walczyć o swoją wiarę i bronić jej, jak nie ulegać liberalizacji życia – młodzież diecezji legnickiej szuka odpowiedzi swoje pytania podczas XIX Spotkania Młodych pod hasłem „Wojna światów”.

Na rozpoczęte wczoraj wieczorem spotkanie młodych na Legnickim Polu składają się m. in. konferencje, rozmowy w grupach, modlitwa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Gościem specjalnym „Wojny światów” jest o. Leon Knabit, który przybliży młodzieży temat powołania każdego chrześcijanina. Natomiast asystent generalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ks. Zbigniew Kucharski będzie mówił o roli świeckich w Kościele, a zwłaszcza młodzieży.

Ponadto Andrzej Wronka, specjalista od sekt wyjaśni młodzieży jak bronić się przed manipulacją i dlaczego warto znać Pismo święte, z kolei - diecezjalny egzorcysta ks. Marcin Kozyra opowie o walce duchowej i obronie przed zakusami szatana, natomiast ks. Rafał Cyfka z „Kirche in Not” w Polsce przybliży młodzieży sytuację chrześcijan w świecie i opowie o ich prześladowaniach.

- Spotkanie w tym roku odbywa się na Legnickim Polu, aby w miejscu powstrzymania inwazji na Europę Mongołów i Turków (1241 r.) zastanowić się i bronić przed inwazją laicyzmu w życie człowieka, zwłaszcza młodego, poszukującego swojej drogi życia - mówi ks. Janusz Wilk, organizator spotkania młodzieży.

Spotkanie rozpoczęło się wieczorem 23 sierpnia a zakończy się w niedzielę 26 sierpnia Mszą św. sprawowaną przez biskupa legnickiego Stefana Cichego w intencji młodzieży.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama