Oddaj krew!

O czynne przyłączenie się do akcji honorowego oddawania krwi, by pomóc ludziom chorym - apeluje Narodowe Centrum Krwi, partner kampanii społecznej „Podaruj kroplę miłości”, organizowanej przez Caritas Polska.

Olga Kołtuniak, rzecznik Caritas Polska podkreśla, że zapotrzebowanie na krew w szpitalach wzrasta szczególnie w okresie wakacyjnym.

W najbliższym czasie krew będzie można oddać m.in. 26 sierpnia w Łochowie w diecezji bydgoskiej, na placu przy kościele, w godz. 8.30-14.00; 31 sierpnia w Warszawie przy ul. Floriańskiej 3 (przy katedrze warszawsko-praskiej) w godz. 11.00-16.00 oraz także w stolicy 14 września przed kościołem akademickim św. Anny w godz. 11.00-16.30. We wszystkich trzech miejscach ustawione będą mobilne punkty poboru krwi.

Kampania „Podaruj Kroplę Miłości” jest realizowana pod patronatem Narodowego Centrum Krwi, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Centrum Zdrowia Dziecka, Instytutu Kardiologii, Instytutu Hematologii i Transfuzjologii. Patronat honorowy nad kampanią objęli: kard. Kazimierz Nycz, abp Henryk Hoser, bp Józef Guzdek oraz Klasztor na Jasnej Górze i Klasztor w Niepokalanowie. Kampanię oraz poszczególne akcje w diecezjach patronatem obejmują biskupi diecezjalni oraz Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama