We Francji budzą się katolicy

Podczas gdy prezydent Hollande chce wprowadzić legalizację homomałżeństw, Francuzi 15 sierpnia podejmą narodową modlitwę w intencji Francji i przeciw tej inicjatywie

Narodowa modlitwa za Francję i rządzących państwem to bardzo stara tradycja, pamiętająca jeszcze czasy Ludwika XIII. Powrót do zwyczaju z XVII wieku świadczy o poważnej sytuacji, w jakiej znalazła się Francja. Jak podaje „Rzeczpospolita” do krucjaty modlitewnej wezwał Francuzów arcybiskup Paryża, kard. Andre Vingt-Trois. Wierni w całym kraju będą modlić się za tych, którzy niedawno objęli rządy i stanowią prawo, aby kierowali się „poczuciem wspólnego dobra społeczeństwa, a nie partykularnymi żądaniami i mieli siłę słuchać wskazówek własnego sumienia”.

Główną przyczyną wezwania do narodowej modlitwy są plany nowego prezydenta związane z legalizacją od 2013 r. małżeństw homoseksualnych z prawem do adopcji dzieci. W społeczeństwie francuskim istnieje jednak silny sprzeciw wobec tego typu pomysłów. Francuzi będą modlić się o to, by dzieci „nie były przedmiotem pragnień i konfliktów dorosłych i mogły w pełni cieszyć się miłością matki i ojca”.

Planowana krucjata modlitewna jest wyraźnym znakiem, że francuscy katolicy nie mają zamiaru biernie przyglądać się poczynaniom socjalistów, ale aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu społeczeństwa.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.